Jak stworzyć okładkę dla wyróżnionej relacji na Instagramie?

Tworząc profesjonalny i uporządkowany wygląd naszego profilu na Instagramie warto zwrócić uwagę na okładki naszych wyróżnionych relacji. Mają one nie tylko pięknie wyglądać, ale przede wszystkim zachęcić naszych odbiorców do ich obejrzenia, a nowe osoby do pozostania naszym obserwatorem. Jak stworzyć okładkę dla naszego wyróżnionego albumu? Przeczytaj do końca, a przekonasz się jakie to proste!

Jeśli chcesz, aby wszystkie wyróżnione relacje miały spójny wygląd warto stworzyć je w jednolitej tonacji dodając np różne ikony. Możesz zrobić to w prosty sposób w Canvie i to zupełnie za darmo. Krótki poradnik jak to zrobić:

Zaloguj się na stronie Canva i kliknij “Utwórz projekt”. Wybierz format “Relacja na Instagramie” aby mieć pewność, że wielkość grafiki będzie odpowiednia.

I teraz tak naprawdę wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Możesz skorzystać z darmowych szablonów, które proponuje Canva lub samemu dodać kolor tła.

Jeśli chcesz skorzystać z ikon charakterystycznych dla danej tematyki wyróżnionych relacji to wpisując w wyszukiwarce np “aparat” masz możliwość skorzystania z darmowych obrazków bądź z szerszej gamy tych płatnych. Zapisz swój projekt i prześlij go na telefon (jeśli tworzyłaś grafikę na komputerze co polecam bo jest dużo bardziej wygodne).

Zanim zabierzesz się za zmienianie okładki swoich Insta Stories, upewnij się, że masz włączone zapisywanie w archiwum.

Jeśli chcesz zaktualizować zdjęcie okładki, otwórz wyróżniona relację i dotknij przycisk wielokropka w prawym dolnym rogu ekranu. Wybierz “Edytuj wyróżnioną relację” , a następnie “Edytuj obraz w tle”. Stuknij ikonkę zdjęcia (jest ona widoczna jako pierwsza) i prześlij wcześniej utworzony projekt. Zapisz i… gotowe 🙂 Proste prawda?

Polecam Ci pobawić się w grafika i zaprojektować swoje osobiste okładki dla wyróżnionych Insta Stories. Dzięki temu twoje BIO będzie spójne i ciekawe dla nowych osób, które odwiedzą Twój profil po raz pierwszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media