Przydatne aplikacje do tworzenia ciekawego Instagrama – moje typy

Prawda jest taka, że sam Instagram już nie wystarcza jeśli chcemy zaciekawić naszych odbiorców. Nakładki proponowane przez aplikację na Insta Stories stają się nudne, filtry do obróbki zdjęć oklepane, a planowanie postów jest jeszcze niemożliwe. Co zrobić i czego użyć żeby się wyróżnić? Poznaj aplikacje, które ja stosuje, żeby urozmaicić mój Instagram.

Snapseed

To chyba moja ulubiona aplikacja do obróbki zdjęć. Posiada wiele funkcji takich jak pędzel, naprawianie, selektywnie, ale także wiele filtrów i co najfajniejsze możliwość zapisania naszych ustawień danego zdjęcia. Dodatkowo aplikacja posiada funkcję tzw “twarz” dzięki której uzyskasz doświetlenie buzi, poprawienie kolorytu skóry czy wyostrzenie oczu. Polecam zainstalować tą aplikację i po prostu pobawić się zarówno filtrami jak i własnymi ustawieniami.

VSCO

Także służy do obróbki zdjęć, ale ma zdecydowanie więcej filtrów niż Snapseed. Do dyspozycji bezpłatnie jest 10 filtrów, natomiast wersja rozszerzona kosztuje $19,99 za rok. Aplikacja umożliwia także zapisanie własnych ustawień do przerabiania zdjęć. Ja szczególnie lubię tą aplikację za wygląd jej biblioteki, która przypomina siatkę na Instagramie. Dzięki temu wiem jak nowe zdjęcie będzie się komponować z resztą.

UNFOLD

To chyba jedna z najpopularniejszych aplikacji do tworzenia Insta Stories, a przy tym jest intuicyjna w jej użytkowaniu. Do wyboru mamy wiele kombinacji ramek i czcionek, a jeśli te darmowe nie są wystarczające, masz możliwość rozszerzenia pakietu o wersje płatną. Możesz stworzyć ciąg relacji np z jakiejś podróży, które będą miały wspólny element dzięki ramką i ciekawy wygląd dla oglądającego.

StoryArt

Jest dla mnie niejako rozszerzeniem UNFOLD. To aplikacja także dedykowana do Insta Stories z gotowymi szablonami. Aplikacja dla cześci szablonów jest darmowa, natomiast jej rozszerzenie kosztuje po 8,99 zł za set szablonów. Każdy pakiet posiada kilkanaście różnych kompozycji, czyli mamy możliwość zrobienia pięknej relacji w tym samym klimacie, ale różniącej się od siebie. Całość będzie spójna i wyjątkowa dla oglądajacego. Oczywiście każdą z planszy możemy zmienić dopasowując je do naszego indywidualnego stylu. Przydatną funkcją w Story Art są także instaikony, które możemy wykorzystać do stworzenia okładek wyróżnionych relacji (jak to zrobić znajdziesz tutaj). W aplikacji różne dostępne ikony znajdziesz pod zakładką “Highlight”. I na koniec funkcja, której nie znalazłam w innej aplikacji czyli “Animated”. Dzięki niej możecie tworzyć krótkie filmiki ze zdjęć i opisów.

Later

Aplikacja jak dla mnie idealna do planowania postów na Instagramie. W darmowej wersji mamy możliwość zaplanowania 30 postów. Zdjęcia możemy przesyłać do biblioteki Later z różnych miejsc np z komputera, dysku czy telefonu i będą one dla nas dostępne w każdym miejscu, gdzie mamy wgraną aplikację. Dodatkowo możemy stworzyć nasze własne sety hashtagów, które usprawnią nam dodawanie kolejnych postów. Po zaplanowaniu kiedy dane zdjęcie ma zostać dodane na Instagram, aplikacja wyśle nam powiadomienie, że to jest już godzina zero, a nam nie pozostaje nic innego jak zaakceptować dodanie i umieścić je na naszym koncie na Instagramie.

To mój osobisty ranking aplikacji, które używam już od dłuższego czasu i które z czystym sumieniem mogę polecić. Daj znać czy masz swoje ulubione aplikacje i czy może któraś z nich znajduje się na mojej liście?

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media