5 trendów w edycji zdjęć na Instagramie w 2019 roku

Zastanawiałaś się kiedykolwiek czy trendy mogą dotyczyć także rodzaju bądź obróbki zdjęć jakie pojawiają się na Instagramie? Jeśli nie to szybko odpowiadam, że takie zjawisko istnieje! Dokładnie jak szybko się pojawia tak też szybko znikają, ale uważni mogą zauważyć, że niektóre ze zdjęć wydają się mieć podobne odcienie czy stylistykę. Aby Twój Instagram był w trendach przeczytaj o paru trikach do edycji zdjęć, które są lub będą popularne w 2019 roku!

#1 Kolaże zdjęć

Ten trend majaczył się już jakiś czas temu, ale nigdy na poważnie nie zawładnął  siatką Instagrama. Teraz widać jak posiadacze kont podchodzą bardziej kreatywnie do tego rodzaju postów i wstawiają coraz to ciekawsze połączenia. Dzieje się to także dzięki aplikacji Story Luxe, która proponuje różne nakładki np przypominające zdjęcia z polaroida.

#2 Artystyczne filtry z pociągnięciem farby czy brokatem

Jeśli lubisz czasem pobawić się w Picassa to ten trendy może Ci się spodobać 😉 Chodzi o dodanie trochę urozmaicenia, życia i koloru do zdjęcia, które może mieć oklepane lub nieciekawe tło. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji A Design Kit, która umożliwia malowanie pędzlem, dodawanie naklejek czy tekstu do zdjęcia.

#3 Edycja bez edycji

Autentyczność jest jednym z największych trendów Instagrama na 2019 rok. Stąd także został zapoczatkowany trend na zdjęcia, które są zedytowane tak jakby były bez jakiejkolwiek edycji czyli jak najbardziej naturalne. Można śmiało powiedzieć, że era na perfekcyjnie obronione i skadrowane zdjęcia dobiega końca. Aby cała siatka zdjęć nadal była spójna i atrakcyjna dla oka oglądającego możemy nadać jedynie niewielka korektę zmieniając temperaturę zdjęcia bądź jasność.

#4 Jasne pastele

Jasne pastele przeżywają swój wielki powrót nie tylko w świecie mody ale także w świecie Instagrama.
To w końcu z New York Fashion Week biorą się te kolorowe inspiracje. Te oczywiste kolory wiosny i lata już są wybierane dla czcionek, szablonów czy efektów dodawanych do zdjęć. Zgodnie z najnowszym raportem Pantone “Fashion Color Trend” :

” Żywe odcienie bez nadmiernego przytłoczenia podkreślają nasze pragnienia autentyczności i ciągłą potrzebę kreatywności.”

Pantone

Nacisk na autentyczność na Instagramie przejawia się jak widać także w kolorach. Pantone opisuje palete kolorów jako odzwierciedlenie “naszego pragnienia stawiania czoła przyszłości dzięki wzmocnieniu kolorów, które zapewniają pewność siebie”.

#5 Powrót czerni i bieli

Kiedy niektóre profile rozpływają się w pięknych pastelowych tonacjach inne publikują więcej klasycznych zdjęć nie martwiąc się przy tym jak będzie prezentować się cała siatka. Czarno białe zdjęcia zawsze wyglądają dobrze w naszej galerii, a mogą przy tym urozmaicić nasze publikacje i zaintrygować odbiorce, który zobaczy u nas coś nowego niż przesycone kolorem zdjęcie.

@ jaceyduprie

Tak jak w modzie tak i na Instagramie panujące trendy szybko się zmieniają. Jaka może być dla Ciebie najważniejsza “lekcja” z tego artykułu? Pamiętaj, aby Twój feed był spójny i miły dla oka, ale też żeby był ciekawy, a czasem intrygujący dla naszych obserwatorów. Zastanawiasz się czy dodać czarno białe zdjęcie na Twoją siatkę? Zobacz najpierw jak będzie prezentowało się z poprzednimi zdjęciami, dodaj i zobacz jaka będzie rekcja obserwatorów. Pamiętaj, że to dzięki statystykom i zaangażowaniu Twoich obserwatorów najlepiej zobaczysz co im przypadło do gustu i może być to naprowadzenie jakie treści publikować dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media