Jak wizualnie zaplanować feed na Instagramie?

Planowanie swoich działań zarówno w życiu codziennym jak i na Instagramie może nieść za sobą ogromne korzyści. W życiu możemy się spodziewać przekucia naszych planów czy celów w zrealizowane marzenia, a na Istagramie możemy sprawić, że nasi widzowie staną się wiernymi obserwatorami. Ale jak zaplanować swoją siatkę żeby wyglądała spójnie i była przy tym atrakcyjna?

Warto zadbać o swój własny styl jeśli chodzi np o obróbkę zdjęć. Nie mówię tutaj o przerysowanych zdjęciach, ale o nałożeniu np konkretnego filtru, który będzie widoczny na każdym zdjęciu, co sprawi, że całość będzie się dobrze komponować. Musisz rozważyć, jak każdy post będzie wyglądał w siatce na Twoim profilu.

#1 Wybierz estetykę swojego profilu

Zdecyduj, czy chcesz, aby pojawiały się tam tylko zdjęcia typu flat lay, czy może sami uśmiechnięci ludzie? Czy chcesz dodawać jakieś cytaty, a może wybierzesz jakiś kolor przewodni, który będzie pojawiał się jako mały szczegół na każdym ze zdjęć? Inspiracji możesz szukać na innych kontach i zdecydować co najlepiej określi Twoją osobowość czy też markę.

Dobrym sposobem jest także tworzenie tzw tablicy nastrojów. Jednym z popularniejszych programów do ich tworzenia jest Pinterest. Znajdziesz tam wiele zdjęć, kolorów, faktur, które mogą Cie zainspirować do stworzenia własnej tablicy na instagramie.

#2 używaj podobnych filtrów do zdjęć

Jedną z aplikacji do obróbki zdjęć, którą sama używam, jest VSCO. Posiada ona nie tylko sporą game gotowych filtrów ale także ma możliwość zapisania ustawień, które sami dodaliśmy do naszego zdjęcia. Dzięki temu możemy utworzyć swój własny filtr, który będziemy powielać na każdym zdjęciu. Jak stworzyć własny filtr? Najpierw musisz edytować swoje zdjęcie w edytorze VSCO. Pobaw się światłem, temperaturą, kontrastem i stwórz zdjęcie, które będzie dla Ciebie idealne. Następnie kliknij przycisk “recipe” i duży plus widoczny na ekranie, aby zapisać swoje ustawienia.

#3 Balans jest ważny

W edycji zdjęć można zauważyć obecny trend #nofilter. Coraz więcej osób stosuje subtelne filtry bądź jedynie zmienia lekko temperaturę zdjęcia, aby pasowało do reszty. Bez względu na to czy zdecydujesz się na mocniejszą obróbkę zdjęcia czy tez pozostaniesz przy tych naturalnych musisz pamiętać o równowadze na swoim kanale. Spójrz na zdjęcia z dystansu i oceń czy całość siatki Cię nie męczy, czy nie masz za dużo bodźców i masz dość oglądania czy może wręcz przeciwnie nudzi Cię to co widzisz.

Polecam Ci korzystanie z VSCO nie tylko do obróbki zdjęć, ale także do kontroli jak będzie prezentowała się Twoja siatka po dodaniu kolejnego zdjęcia. Układ w aplikacji jest dokładnie taki sam jak na Instagramie. Próbuj i sprawdzaj jaki feed najlepiej do Ciebie pasuje, jaki rodzaj zdjęć i jakie ujęcia. Tylko dzięki próbowaniu i szukaniu swojego stylu znajdziesz ten, który jest najbliższy Twojemu sercu, a planowanie stanie się czystą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media