Jak używać nową naklejkę Instagrama – QUIZ?

Naklejki jakie proponuje Instagram to wspaniały sposób na “porozmawianie” z naszymi obserwatorami i zachęcenie ich do większego zaangażowania. Jak pisałam jakiś czas temu, pojawiają się nowe naklejki i całkiem niedawno swoją premierę miał długo wyczekiwany Quiz! Nie wiesz jak go używać? Przeczytaj do końca i poznaj parę pomysłów.

Jeśli chcesz zacząć quiz wystarczy, że po dodaniu zdjęcia do Instagram Stories przeciągniesz palcem do góry i znajdziesz się w miejscu gdzie jest lokalizacja, gify czy właśnie naklejki. Jeśli nie widzisz w swoich naklejkach quizu sprawdź proszę czy masz aktualną wersję Instagrama ;). Następnie wybierz jakieś hasło/ nazwę dla swojego quizu i następnie dodaj odpowiedzi (możesz dodać max 4 odpowiedzi). Odpowiedź, która będzie poprawna będzie zaznaczona na zielono.

Ok, wiesz jak dodać quiz, ale w sumie to nie za bardzo masz pomysł jak go użyć? Naklejka służy do lepszego poznania Ciebie, tego co lubisz lub także do poznania Twoich produktów czy firmy. Do poznania, a właściwie do sprawdzenia się jak dobrze Twój obserwator zna Ciebie i Twoją markę. Jeśli nawet odpowiedzi będą marne i okaże się, że niewiele osób znało tą prawdziwą to jest to dobry sposób na zapoznanie obserwatorów z Twoją historią, rokiem powstania firmy czy przypomnienie jakie masz produkty. Zobacz jak marka @missguided użyła naklejki:

Quizu możemy użyć także w nieco inny sposób, a mianowicie zapytać obserwatorów np jaka jest Twoja codzienna rutyna w pielęgnacji cery bądź bez jakiego produktu nie możesz żyć. Marki wykorzystują quiz także w celu przypomnienia o promocji jaką maja na swojej stronie, co może być bardzo dobrym zabiegiem zwracającym jeszcze większą uwagę i zachęcające do zakupów ;).

Jeśli prowadzisz restaurację, blog kulinarny czy po prostu kochasz próbować nowe potrawy i dzielisz sie tym na Instagramie to zadaj pytanie w quizie “Jakie danie lubię najbardziej?” albo “Jaka jest moja ulubiona knajpka?”. Możliwości jest sporo i jedynym ograniczeniem może być nasza wyobraźnia 😉 Próbuj, testuj i zadawaj pytania w quizie aby dowiedzieć się jak dobrze znają Cię Twoi odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media