5 trików z hashtagami, które warto znać!

Jeśli jesteś aktywnym uczestnikiem Instagrama to na pewno wiesz, że hashtagi to ważna i przydatna rzecz, dzięki której nie tylko Ty możesz odkrywać nowe rzeczy, ale tez inni mogą odkryć Ciebie! Sprawdź czy znasz te 5 trików!

#1 Dodaj tyle # ile Ci się podoba

Są różne zdania odnośnie liczby dodawanych hashtagów pod postem. Niektórzy twierdzą, że im więcej tym lepiej i sugerują, aby dodać 30 znaczników, inni natomiast uważają, że 5-10 to absolutny max. Jeśli jesteś zdania, że im więcej tym lepiej, bo przecież poszerzasz dzięki temu możliwość odkrycia swojego postu, to co ty na to żeby dodać więcej niż limit czyli 30 #? Wszystko co musisz zrobić to dodać “&” bezpośrednio przed hashtagami. Czy zwiększa to zaangażowanie? Moim zdaniem liczy się jakość, a nie ilość, ale trik jest wart przetestowania.

#2 Dodaj linię odstępu w opisie

Piszesz długi i wartościowy post, bo takie zwiększają zasięgi, wysilasz się, aby był przyjemny dla oka stosując odstępy i nagle bach! Instagram po publikacji usuwa podziały na wiersze i wszystko zlewa się w całość… Możesz oczywiście dodać linie, gwiazdki czy inne znaki mające na celu rozdzielenie partii tekstu, ale możesz także użyć aplikacji Later. Została ona zaktualizowana tak, że po wstawieniu tekstu np dwie linijki niżej, zostaje on w opisie posta na swoim miejscu, tak jak go pierwotnie zaplanowałaś. Bez kombinowania i dodawania niepotrzebnych znaków.

#3 Dodaj # do Instaram Stories aby pojawić się w sekcji explore

Jeśli chcesz, aby Twoje stories oglądali nie tylko znajomi czy osoby, które Cię obserwują to warto dodać # aby inni mogli Cię zauważyć. Dodając hashtag do swojej relacji możesz zostać odkryty przez osobę, która właśnie ogląda relacje przypisane do danego hashtaga, zaciekawi się i odwiedzi Twój profil. A to już niedaleka droga do tego, aby została z Tobą na dłużej. Możesz dodać znacznik przez dedykowaną do tego naklejkę lub po prostu wpisując znak # i tekst w polu do pisania.

#4 Ukryj hashtag przed innymi!

Ok wiesz już jak zwiększyć oglądalność stories przez hashtagi, ale nie chcesz żeby duża ilość naklejek czy tekstu zakłóciła zdjęcie, który właśnie dodałaś do relacji. Co zrobić w takiej sytuacji? Sprawa jest bardzo prosta! Zmniejsz tekst jak tylko możesz, a następnie za pomocą narzędzi koloru wybierz kolor tła na którym umieściłaś tekst. Pokoloruj tekst na ten sam kolor jaki ma tło i gotowe! Tekst idealnie się wtopi, a hashtagi i tak będą działać.

#5 Dodaj hashtag do swojego BIO

Według mnie są plusy i minusy tego działania. Plusem jest to, że możesz dodać #, który jest klikalny i może zwiększyć możliwość wyszukania Cię w sekcji explore. Minus jest niestety taki, że dodając jakikolwiek znacznik, ktoś może na niego kliknąć i dosłownie przepaść wśród zdjęć innych użytkowników dedykowanych dla tego hashtaga. Najlepszym rozwiązaniem jest dodanie hashtaga, który jest przypisany do Twojej marki albo produktu. Dzięki temu osoba, która kliknie na znacznik w Twoim BIO zobaczy Twój produkt na zdjęciach innych użytkowników i być może skłoni go to do kupna.

Hashtagi mogą być Twoim przyjacielem, ale też wrogiem… ważne, aby używać ich z głową i testować co przynosi najwięcej korzyści dla Twojego profilu czy danego zdjęcia. Będę powtarzać to za każdym razem, ale testowanie i sprawdzanie wyników przybliży Cię do odniesienia sukcesu na Twoim koncie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media