Instagram ukrywa lajki?!

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się albo bałeś, że ktoś nie polubi Twojego zdjęcia? Albo może, że jego liczba polubień będzie tak mała, że cała radość z publikacji zamieni się w rozczarowanie? Niedawno Instagram ogłosił rewolucję w temacie “lajków” czyli postanowił je ukryć… Przeczytaj do końca, a dowiesz się wszystkiego co powinieneś wiedzieć o tej zmianie.

Instagram oficjalnie już ukrył “lajki” użytkowników Kanady i od tego kraju właśnie zaczęły się testy. Oto jak ma wyglądać nowy design bez liczby polubień:

Jak wyjaśnia Mark Zuckerberg, będziemy mogli zobaczyć kto polubił nasze zdjęcie lub film, a po naciśnięciu rozwinięcia zobaczymy pełną listę osób, którym post się spodobał. Oczywiście Ty jako właściciel swojego profilu nadal będziesz mógł zobaczyć liczbę ile osób dokładnie polubiło Twoje zdjęcie (w końcu jakoś musimy śledzić statystyki). Chodzi głównie o to, że liczba polubień nie będzie wyświetlana dla Twoich obserwatorów lub osób, które odwiedzą Twoje konto.

Po co właściwie taka zmiana? Zuckerberg na swoim wystąpieniu powiedział:

“Chcemy, aby ludzie byli mniej zainteresowani tym, ile polubień otrzymują, a skupili się na poznawaniu i interakcji z innymi ludźmi.”

Pytanie brzmi jaki wpływ będzie miała ta zmiana na konta dotyczące marek czy też influenserów. Według mnie zmiana ta będzie miała pozytywny wpływ, ponieważ skupimy się na tym co ktoś opublikował i napisał dla nas pod postem, a nie jak to czasem bywa, nad liczbą polubień i zastanawianiem się kiedy to my będziemy mieli taki wynik. Firmy i influenserzy mogą mieć trochę utrudnione zadanie, bo zaangażowanie pod zdjęciami będzie mniej widoczne, ale z drugiej strony jest szereg raportów i statystyk, które pokażą te dane jeszcze dokładniej. Jak na razie możemy być spokojni bo zmiany te są dopiero w fazie testów i dotyczą jedynie użytkowników Kanady 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media