Jak poprawnie używać hashtagi? cz. 2

Zapraszam Cię na drugą część mojego mini poradnika jak używać hashtagów. Są to praktyki, które sama stosuję i które testowałam na swoim koncie. Jeśli nie czytałaś pierwszej części artykułu to zapraszam tutaj.

# 5 Polsko- czy anglojęzyczne hashtagi?

Jeśli chcemy dotrzeć do polskich użytkowników instagrama to warto używać też polskich hashtagów. Jest ich zdecydowanie mniej niż tych anglojęzycznych. Czy używać tych z polskimi znakami? To zależy. Zależy od ilości zdjęć jakie pod nim występują. Jeśli np tez z polskimi znakami ma pod sobą 2000 zdjęć, a bez polskich znaków 100 to warto wybrać ten większy. Oczywiście też musisz się zastanowić, która wielkość hashtagu będzie bardziej odpowiednia do wielkości Twojego konta. Prawdą jest też, że polskie, niszowe hashtagi mogą być dla nas źródłem nowych obserwatorów czy nawet później klientów.

# 6 umiejscowienie hashtagów

Niektórzy wpisują hashtagi zaraz pod opisem zdjęcia, dodając linie czy inne odstępy od opisu albo w ogóle dodają je w komentarzu. Wszystkie te formy są poprawne bo w każdym z tych miejsc hashtag działa! Tak naprawdę działają zawsze kiedy tylko w postach są na niebiesko, a w Insta Stories są podkreślone. Oczywiście możesz także dodać część znaczników w poście, a część w komentarzu, ale musisz to zrobić zaraz po publikacji zdjęcia. Hashtagi działają w czasie, kiedy publikujesz zdjęcie, a nie w czasie kiedy dodasz np po godzinie komentarz.

# 7 Zbanowane hashtagi

To pojęcie, które chyba słyszał już każdy kto choć troszkę interesuje się Instagramem i hashtagami. Ale o co w ogóle chodzi z tym banem? Otóż hashtag może zostać zablokowany całkowicie lub tymczasowo, a dzieje się tak z powodu publikacji niecenzuralnych treści, które są pod tym znacznikiem publikowane. Głównie chodzi o treści o tematyce seksualnej, które Instagram stara się wychwytywać na bieżąco. Niektóre ze znaczników mogą być zbanowane tymczasowo z powodu swojej dużej popularności. Często są to hashtagi związane np ze świętami. Jak rozpoznać taki zablokowany hashtag? Oprócz korzystania z dodatkowych aplikacji np IQhashtags możesz po prostu wejść na dany znacznik i scrollować posty pod nim zawarte. Jeśli w którymś momencie utnie widok na końcu ekranu, to znaczy, że ten hashtag został zablokowany.

# 8 Jak szukać hashtagów?

Możemy wyszukiwać je ręcznie w wyszukiwarce Instagrama i używać hashtagów powiązanych. Kiedy wpisujemy tag w wyszukiwarkę i klikniemy na niego, to pojawia się u góry pasek z powiązanymi hashtagami. Stąd możemy czerpać inspirację do kolejnych znaczników. Możemy także skorzystać z innych źródeł czyli np aplikacji, które pomagają nam w znalezieniu tagu o danej wielkości i tematyce np w IQhashtags.

Najważniejszymi kwestiami używania hashtagów są stosowanie ich zgodnie ze zdjęciem, unikanie zbanowanych i szukanie też hashtagów tematycznych związanym z danym okresem np #lato2019. Szukajcie powiązanych, testujcie, a przede wszystkim używaj hashtagów bo dzięki nim możesz dotrzeć do szerszej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media