Pomysły na ciekawe Insta Stories

Insta Stories to aktualnie bardziej popularne i częściej oglądane miejsce niż same posty na Instagramie. Każdy kto chce zdobyć większą publiczność czy po prostu nawiązać fajne relacje z obserwatorami powinien udzielać się w tym miejscu. Wszystko fajnie tylko właściwie co tam dodawać? Spieszę z pomocą i moimi pomysłami na Insta Stories!

# 1 Na początek – przedstaw się!

Dzięki możliwości zapisania wyróżnionych relacji mamy szansę, żeby nasi nowi odbiorcy lepiej nas poznali. Bez zapisania relacja ginie po 24 godzinach, a ta, która jest zapisana w wyróżnionych zostaje z nami na ile chcemy! Warto w wyróżnionych umieścić coś o sobie. Czym się zajmujemy, dlaczego mamy to konto, co nas interesuje. Jeśli jest to konto firmowe to warto też podzielić się cząstką siebie z życia prywatnego np., że jesteś mamą albo uwielbiasz koty. Dzięki takiej relacji nasi odbiorcy lepiej nas poznają.

Przy koncie firmowym warto przedstawić także zespół, który współtworzy Twoją firmę. Podziel się z jakimi super ludźmi pracujesz i np opowiedz, że jeśli wyślesz maila z zapytaniem na zamówienie to na tą wiadomość odpisze Kasia 🙂 .

# 2 Dodawaj coś cyklicznie

W każdy czwartek na moim Insta Stories możesz znaleźć #instatest . Jest to 4-5 pytań tematyką związanych z Instagramem, najczęściej z artykułem z bloga z danego tygodnia. Jest to forma krótkiej kartkówki, dzięki której moi obserwatorzy mogą sprawdzić swoją wiedzę i dopytać o kwestie, których do końca nie wiedzą. A Ty jakie treści możesz publikować systematycznie? Wyznacz sobie jeden dzień w tygodniu i pokazuj np kulisy swojej pracy, dział produkcyjny, zespół albo co tydzień pokaż jak wykonujesz swój makijaż czy różnego rodzaju triki urodowe.

# 3 Udostępnij swój post z tablicy

To fajny sposób dla zabieganych, którzy mają średnio czas na Insta Stories, ale także dobry sposób na wygenerowanie ruchu. Jeśli udostępnisz post w relacji, stanie się on klikalny i jest szansa, że większa ilość osób zajrzy na Twój profil. Spraw też, aby post stał się bardziej tajemniczy. Dodaj naklejkę, która zasłania część zdjęcia albo ciekawy opis, który zachęca do przeczytania całości postu. To zachęci odbiorców, a Tobie zwiększy zasięgi.

# 4 Dodaj podsumowanie lub pamiętnik z jakiegoś wydarzenia

Za pomocą zewnętrznych aplikacji do tworzenia Insta Stories (przeczytaj tutaj więcej o aplikacjach) możesz stworzyć ciekawe podsumowanie np swoich wakacji lub wyjazdu na jakieś szkolenie. Opisz gdzie byłaś, co warto zobaczyć czy w ogóle warto tam jechać. Dodaj więcej zdjęć niż na tablicy i podsumuj jakoś to wydarzenie. Wakacje czy szkolenia nie są raczej codziennym wydarzeniem w naszym życiu więc może to być super odskocznia dla Twoich obserwatorów – coś innego w Twoich relacjach.

Jakie są Twoje pomysły na Insta stories? Podziel się w komentarzu i zainspirujmy się wspólnie! 🙂

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media