Czy warto mieć konto firmowe na Instagramie?

Jeśli myślisz, że konto firmowe na Instagramie jest tylko dla posiadaczy własnej działalności albo dla osób, które zawodowo opiekują się kontem firmy w której pracują to jesteś w błędzie. Konto firmowe ma wiele zalet i dużo więcej możliwości. Czy ma jakieś wady? Czy obcina zasięgi? Przeczytaj do końca, a znajdziesz odpowiedź na wszystkie te pytania.

Jak przepiąć konto na firmowe?

Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia swojego konta czyli koło zębate. Tam klikając w zakładkę “konto” jest możliwość wyboru Profilu prywatnego (w moim przypadku, ponieważ ja mam ustawione konto firmowe) lub konta twórcy. Oczywiście zmiany te możesz dokonać wiele razy.

Co umożliwia profil firmowy?

Dodanie Twoich danych kontaktowych takich jak adres mail, numer telefonu czy lokalizację np Twojego sklepu. Oczywiście możesz także dodać adres www swojej strony. Wszystko to ma na celu ułatwienie kontaktu dla Twojego klienta. Jedną z ważniejszych opcji, jeśli nie najważniejszą, jakie daje konto firmowe, są statystyki. Dzięki nim możesz poznać swoją grupę odbiorców, zobaczyć z jakich są miast czy w jakim przedziale wiekowym. Ponadto konto firmowe daje możliwość tworzenia postów sponsorowanych.

Fakt jest niestety też taki, że posiadając konto firmowe nasze zasięgi mogą się zmniejszyć. Dlaczego? Ponieważ Instagram chce nas w ten sposób poinformować, że może nam pomóc dotrzeć do większej liczby osób, niż byśmy sami to zrobili, ale musimy mu zapłacić np 10zł. Ale prawda jest też taka, że jeśli mamy ciekawe treści i skupiamy się na ich jakości to te zasięgi wcale nie są takie małe.

Dlatego jeśli traktujesz swoje działania na Instagramie “na poważnie”, posiadasz blog, swój sklep lub po prostu ciekawi Cię jak wyglądają szersze statystyki to polecam przełączenie konta na profil firmowy. Jeśli natomiast traktujesz Instagram jako swój pamiętnik i miejsce gdzie znajomi mogą zobaczyć twoje aktualne zdjęcia to zostań przy koncie prywatnym.

Jeśli masz jakieś pytania związane z tym tematem to napisz proszę w komentarzu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media