Pomysły na używanie naklejki Czat w Instagram Stories

Naklejka czat pojawiła się już jakiś czas temu na Instagramie i otworzyła nowy rozdział w budowaniu relacji z naszymi obserwatorami. To doskonałe miejsce na prawdziwe rozmowy z ludźmi, którzy nas obserwują. Możesz wybrać kto ma uczestniczyć w czacie i przedstawić jakiś ważny dla Ciebie temat, który chcesz z nimi poruszyć. W jaki sposób można wykorzystać nową naklejkę Insta Stories?

Jak działa czat?

Tworzysz swego rodzaju prywatną grupę, podobną do tej w rozmowach w DM, która może zawierać 31 osób. Możesz wybrać kto będzie należał do tej grupy oraz jak długo pozostanie ona otwarta. Samo uruchomienie naklejki jest bardzo proste. Wystarczy, że uruchomisz swoje Insta Story, dodasz zdjęcie z rolki bądź zrobisz nowe zdjęcie, a następnie przechodzisz do sekcji naklejek i wybierasz czat. Dodajesz tytuł czatu, który później będzie widoczny w Twojej skrzynce. Dodajesz gotowe stories z naklejką i czekasz aż przyjdzie powiadomienie, aby zaakceptować nowego członka konwersacji. Teraz możesz prowadzić ciekawą rozmowę ze swoimi obserwatorami!

W jaki sposób używać naklejki?

Głównym powodem, dla którego powstała naklejka to wzmocnienie więzi między Tobą a Twoimi obserwatorami. Jeśli prowadzisz firmę to wspaniały sposób na rozmowy z klientami i np dzielenie się pomysłami na nowe produkty czy badanie co właściwie oczekują czy potrzebują Twoi potencjalni klienci. To też dobry sposób, aby osoby, które skorzystały z Twoich usług podzieliły się szczera opinią. Dały znać co im się podobało, co możesz ulepszyć albo czy np makijaż, który wykonałaś trzymał się całą noc. Jeśli jesteś też przed wprowadzeniem nowego produktu warto zapytać czy dla Twoich odbiorców ma on w ogóle sens. Czy może nie jest potrzebne coś bardziej złożonego niż chcesz wprowadzić na rynek.

Naklejka może też posłużyć w celu podzielenia się kodem promocyjnym z Twoimi najbardziej aktywnymi obserwatorami. Możesz w swoim Insta Stories napisać, że po dołączeniu do czatu podasz kod promocyjny na -20% z nowej kolekcji! Później oczywiście możesz nawiązać dalszą rozmowę i zapytać obserwatorów co wybiorą z nowości albo co najbardziej im się podoba. Możesz jeszcze bardziej nasycić ciekawość i zaangażowanie przez dodanie magicznego słowa, że czat z kodem zniżkowym będzie otwarty tylko przez 30 min.

Jeśli prowadzisz promocję bądź jakąś kampanię z innymi użytkownikami Instagrama możesz także za pomocą czatu stworzyć grupę, gdzie będziecie dyskutować na tematy związane z promocją.

Tak naprawdę pomysły na wykorzystanie naklejki będą na pewno same przychodzić Ci do głowy jak tylko zaczniesz jej używać. To naprawdę fajne narzędzie do poznania opinii Twoich obserwatorów czy po prostu na wspólną rozmowę. Może już teraz masz jakieś pomysły jak w inny sposób użyć naklejki? Podziel się proszę w komentarzu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media