Dlaczego warto planować swoje działania na Instagramie?

Ostatnio moja znajoma zapytała mnie “Jak to jest, że masz dwójkę dzieci, które ogarniasz razem z domem, działasz w Social Mediach i jeszcze piszesz swojego e-booka?”. Moja odpowiedź była krótka, ale mam nadzieję, że treściwa – planuje swoje działania! Tylko tyle i aż tyle. Jasne, że są sytuacje, których nie przewidzimy, ale jednak nad publikacją treści w mediach społecznościowych możemy mieć kontrolę. Dlatego dzisiaj powiem Ci dlaczego warto planować treści na Instagramie.

# 1 Masz kontrolę nad estetyką konta

Twoja siatka na Instagramie jest pierwszą rzeczą jaką zobaczą nowo przybyłe osoby. Może ona przyciągać lub wręcz odpychać jeśli nie zadbasz o jej wygląd. Sama testuję różne konfiguracje jak moja siatka ma wyglądać, czy ma zawierać cytaty, czy więcej zdjęć typu selfie czy całkowity misz masz. Planując posty jesteś w stanie ogarnąć spójny wygląd i kontrolować czy w ogóle jest sens dodawać dane zdjęcie. Dodając post spontanicznie nie zawsze mamy czas zastanowić się jak będzie on wyglądał jako mały element na koncie i czy po prostu będzie spójny.

# 2 Planując masz czas na inne działania

Pomyśl, jeśli raz w tygodniu siądziesz przed komputerem, aby zaplanować swoje treści na Instagramie poświęcisz na to mniej czasu niż robiąc to codziennie. Raz a porządnie poszukasz hashtagów, jesteś w gazie z działaniem w jednej tematyce i żadne inne działania Cię nie rozpraszają. Twój post zostanie opublikowany w wybranej godzinie, a Ty dzięki temu możesz np w tym czasie umówić spotkanie lub po prostu napić się herbaty.

# 3 Co jeśli chce dodać extra post?

Super! Oprócz zaplanowanych postów możesz oczywiście dodawać te spontaniczne. Jeśli np niespodziewanie brałaś udział w jakimś wydarzeniu to podziel się tym mimo zaplanowanego posta (oczywiście dbając, aby wszystko było spójne albo żeby chociaż się nie gryzło). Im częściej publikujesz tym bardziej rośnie zaangażowanie. Dlaczego? Ponieważ przyzwyczajasz swoich odbiorców, że jesteś, że publikujesz regularnie.

# 4 Planując możesz idealnie wstrzelić się w czas

Oczywiście w czas kiedy Twoi obserwatorzy są najbardziej aktywni. Ze swoich statystyk możesz sprawdzić kiedy jest ta złota godzina na opublikowanie nowego zdjęcia. Planując masz pewność, że post doda się własnie w tej godzinie a nie np dwie godziny później bo akurat nie mogłaś zrobić nic na telefonie.

# 5 Planując, piszesz więcej

Instagram nie jest już tylko miejscem na piękne zdjęcia. Coraz częściej pod tym zdjęciem możemy przeczytać dłuższą, wartościową treść. Tego też coraz częściej oczekujemy. To właśnie poruszane tematy pod zdjęciami zachęcają nas do komentowania czy udostępniania. Kiedy planujesz na spokojnie swoje treści masz możliwość napisać co Ci gra w duszy, nic Cie nie goni więc piszesz z serducha.

Zachęcam Cię do spróbowania działania w takim schemacie czyli zaplanowanie swoich treści np na tydzień. Sama przetestuj czy to Ci odpowiada, czy Twoi odbiorcy dzięki wybranej godzinie czy dłuższych akapitach bardziej się uaktywniają.

No i oczywiście daj znać czy widzisz jakieś zmiany 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media