Najlepsze darmowe narzędzia do zarządzania mediami społecznościowymi

Czytanie książek, nadrabianie seriali czy ogólne porządki to zadania, którym ostatnio namiętnie się poddajemy w związku z pandemią korona wirusa. A co jeśli chcemy też uporządkować nasze działania online? Jakie aplikacje wybrać? Jak zarządzać swoimi działaniami online? Przeczytaj do końca i poznaj najlepsze narzędzia do zarządzaniem swoimi social mediami.

Later

To aplikacja dzięki której zaplanujesz kontent na wszystkie swoje social media. Planując posty na Instagram masz możliwość stworzenia i zapamiętania swojej listy hashtagów (w płatnej wersji aplikacja może nawet podpowiadać Ci, które # warto użyć). Jeśli chcesz uważnie śledzić swoje działania to możesz także sprawdzać statystyki i analizować, który z zaplanowanych postów odniósł największy sukces.

Canva

Platforma, którą mogę szczerze powiedzieć, że kocham! Znajdziesz tutaj szablony do tworzenia postów na Instagram, stories a także kontentu m.in na facebooka i to wszystko w odpowiednich dla tych mediów formatach. Oczywiście jest możliwość stworzenia projektu graficznego w formacie niestandardowym. W Canvie możesz stworzyć także broszurę dla swojego biznesu, wizytówkę czy nawet CV. Niezależnie od tego w jakiej branży działasz czy chcesz działać tutaj znajdziesz wszystko co graficznie potrzebujesz łącznie z darmowymi zdjęciami, które możesz wykorzystać. Ustawiając kolor bazowy swojej marki, font czy dodając logo masz pewność, że komponowane treści będą spójne.

Creator Studio

Instagram jest częścią Facebooka co niewątpliwie jest ułatwieniem bo możesz bezpośrednio przekierowywać swoje treści. Od niedawna masz możliwość zarządzania tymi dwoma mediami przez Creator Studio stworzony przez Facebooka (wcześniej nie można było planować tutaj działań na Instagramie). Oprócz planowania postów, mierzenia zaangażowania czy monitorowania komentarzy możesz zarządzać swoimi reklamami. Ponieważ jest to całkiem nowe narzędzie jest ono ciągle udoskonalane. Od pewnego czasu mamy tutaj możliwość planowania filmów na IGTV. Platforma jest na pewno warta sprawdzenia i śledzenia bo nowe funkcje na pewno będą się pojawiać. Niestety logowanie na Creator studio nie jest intuicyjne i nie można znaleźć linku po zalogowaniu się do facebooka. Dlatego kliknij TUTAJ jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda to narzędzie.

Adobe Lightroom

To chyba moje ulubione narzędzie do obróbki zdjęć. Możliwości wydobycia ze zdjęcia tego co najlepsze jest dużo i na początku miałam problem z ich ogarnięciem ale im więcej jej używam tym bardziej jestem nią zachwycona. Genialną funkcją jest możliwość zapisania swojego własnego presetu czyli ustawień edycji jakie mają być używane do każdego zdjęcia. Dzięki temu nasz feed będzie spójny w jednej tonacji.

Manager reklam na Facebooku

To narzędzie dzięki, któremu możesz zarządzać ale najpierw też tworzyć swoje kampanie reklamowe. Bardzo ważne narzędzie jeśli chcesz dotrzeć do nowych klientów czy czytelników swojego bloga. Reklamy możesz tworzyć zarówno dla Facebooka jak i Instagrama. Narzędzie posiada także funkcję statystyk dzięki której możesz mierzyć postępy i udoskonalać kolejne reklamy.

Bitly.com

Narzędzie służące do skracania linków. Po co w ogóle to robić? Jeśli link do wpisu na blogu czy jakiegoś produktu jest za długi możesz w łatwy sposób go skondensować i dodać odpowiednią końcówkę linku np “darmowy ebook”. Z bitly możesz korzystać zarówno na komputerze jak i telefonie bezpłatnie.

Narzędzi do planowania czy zarządzania swoimi działaniami w Social Mediach jest sporo. Najważniejsze jednak żeby działać i śledzić swoje postępy, analizować i nie bać się nowych działań 😉 Masz swoje ulubione narzędzie czy aplikacje do zarządzania? Podziel się, chętnie poznam coś nowego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media