Jak uporządkować swoją siatkę na Instagramie?

#zostańwdomu. Taki mamy teraz czas. Nie da się uniknąć tego tematu bo dotyczy nas wszystkich. Coraz więcej osób wzajemnie się inspiruje jakie działania możemy podjąć, co posprzątać czy do którego pokoju udać się na weekendowy wypoczynek. Pół żartem, pół serio. Zachęcam Cię do sprzątania, ale w miejscu o którym pewnie pomyślisz na końcu albo w ogóle czyli na swojej siatce na Instagramie. Jak to zrobić? Przeczytaj do końca.

Znajdź swój kolor bazowy!

Uporządkowana i spójna siatka to nie taka prosta sprawa. To wyzwanie! Ułatwieniem może być znalezienie swojego koloru przewodniego, który będzie dla Ciebie charakterystyczny. Po jego wybraniu teraz ważne abyś starała się dodać choć mały element w Twoim kolorze dominującym i gotowe! Spójność zachowana, porządek obecny i całość przyciąga wzrok. Proste?

Jeśli nie chcesz mieć jednego koloru już do końca swoich działań na Instagramie to podejrzyj jak robi to marka @ohhdeer. Możesz zaplanować swój content na 9 zdjęć i w ten sposób utworzyć spójny, kolorowy wizerunek.

Używaj jednego presetu

Jeśli korzystasz z aplikacji do obróbki zdjęć na pewno wiesz, że jest tam możliwość zapisania swoich ustawień lub załadowanie gotowego presetu. Pisząc swoje ustawienia mam na myśli np. rozjaśnienie zdjęcia, dodanie kontrastu itp. Oczywiście Instagram także proponuje gotowe nakładki na zdjęcia. Tworząc lub korzystając z zakupionego wcześniej presetu i dodając go do każdego zdjęcia mamy możliwość skomponowania spójnego klimatu na zdjęciach.

@paula_jagodzinska

Myśl poza schematem

Instagram nauczył nas nowego rozmiaru zdjęć czyli 1:1. Kwadratowy format wszedł już nam w krew jeśli myślimy o tworzeniu contentu na swoją siatkę. A co jeśli nie zgadzamy się z takim szufladkowaniem? Co jeśli chcemy się wyłamać? Jeśli wciąż gnębią Ci te pytania to wspaniale bo najważniejsze żeby Twój profil na Instagramie był przede wszystkim spójny z Tobą! Porządek (bo cały czas ciągniemy ten temat 😉 możesz zachować także dodając zdjęcia w innym formacie. Zobacz jak robi to marka @moon. Czujesz się zainspirowana?

@moon

Nie ważne w jaki sposób chcesz utrzymać porządek na Twojej siatce. Czy to przez jeden kolor, preset czy systematyczne dodawanie cytatów poprzeplatanych zdjęciami kotów. Ważne czy w ogóle chcesz mieć jakiś schemat? Pamiętaj! Twój profil ma przede wszystkim odzwierciedlać Ciebie ;), ale warto też pomyśleć o estetyce i walorach wizualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media