20 najczęściej popełnianych błędów na Instagramie cz. 1

Wiele razy pisałam o tym, co warto robić, żeby nasze konto na Instagramie było spójne i docierało do nowych osób. Dzisiaj postanowiłam napisać czego warto nie robić, jeśli chcemy zwiększyć potencjał naszego profilu. Przeczytaj pierwszą część z 20 przykładów najczęściej popełnianych błędów.

#1 Brak zdjęcia profilowego

Czasem po prostu go nie ma albo czasem jest, ale jakieś takie w ogóle nie współgrające z tym o czym mówimy na naszym koncie. Dobre i charakterystyczne zdjęcie profilowe to szansa, że ktoś po prostu zauważy nasz profil. Jeśli nie masz zdjęcia w profilu to po prostu nie masz szansy, że ktoś zwróci uwagę na Twoje konto.

#2 Brak wypełnionego BIO

BIO jest naszą wizytówką. To tutaj nowa osoba po wejściu na Twoje konto może dowiedzieć się czym się zajmujesz czy co może oczekiwać po Twoim profilu. Jeśli nie masz nic zapisanego w swoim BIO to skąd mogę wiedzieć czy warto Cię obserwować?

#3 Konto prywatne

Na koncie prywatnym nie ma sensu używać hashtagów bo po prostu one tam nie działają! Twoje posty są widoczne tylko dla osoby, która Cię obserwuje czyli praktycznie nie masz szansy dotrzeć do nowych odbiorców. Kiedy nowa osoba wejdzie na Twoje konto, to nic na nim nie zobaczy czyli to trochę tak jakby kupowała kota w worku.

#4 Słabej jakości zdjęcia

Zadbaj o estetykę swojego profilu. Na Instagramie pierwsza i najważniejsza rzecz jaka przyciąga naszą uwagę to właśnie zdjęcia. Ważne żeby były dobrej jakości, najlepszej jaką teraz możesz zapewnić. Nie mówię o kupowaniu super sprzętu czy pójściu na kurs fotografii. Zrób zdjęcie według Twojej najlepszej wiedzy i umiejętności na teraz. Im więcej będziesz ich robić tym Twoja wiedza będzie większa.

#5 Wszechobecny chaos na siatce

Jeśli raz dodajesz zdjęcie swojego psa, później śniadania, a na końcu pokazujesz zdjęcie swojego biznesu gdzie produkujesz skarpetki to trochę to nie współgra… Zastanów się jakie treści chcesz pokazywać na Instagramie i nałóż na siebie pewne ograniczenia np pokazujesz ludzi, biznes i uśmiech. Jeśli takich elementów nie ma na zdjęciu, to go nie dodajesz. Dzięki temu unikniesz chaosu.

#6 Brak opisów lub za krótkie opisy pod postami

Coraz bardziej lubimy czytać wartościowe treści także w aplikacji, która na początku miała być tylko o zdjęciach. Dłuższy opis powoduje, że więcej spędzamy czasu na czytaniu danego postu co także ma pozytywny wpływ na algorytm 😉

#7 Nieobecność na Insta Stories

Prawda jest taka, że dużo chętniej oglądamy relacje niż tablice na Instagramie. W Insta Stories nasi odbiorcy mogą nas poznać, zobaczyć trochę szerzej nasze życie niż na samym zdjęciu. To tutaj także wspaniale mają się relację z tak zwanych “zza kulis” sesji, biznesu, pakowania paczek itp. Na Insta Stories po prostu trzeba być. Z resztą jak sama nazwa wskazuje “Relacje na Instagramie” to właśnie tutaj możesz zbudować relację ze swoimi odbiorcami 😉

#8 Nie wiesz do kogo mówisz

Jeśli nie wiesz kto jest Twoim odbiorcą to treści, które przygotowujesz nie są wykorzystywane w 100%. Niedopasowanie treści do grupy odbiorców to marnowanie Twojego czasu bo zupełnie inny komunikat dostosujesz do nastolatki a inny do swojej babci 😉 Dlatego musisz znać swoja grupę docelową żeby dopasować treści.

#9 Robisz to samo co inni

Nie sztuką jest kopiować innych, sztuką jest robić coś innego, wyjątkowego. Wyróżnij się i daj zauważyć się wśród tłumu!

#10 Nie dbasz o swoich obserwatorów

Szczerze Ci powiem, że uwielbiam z Wami pisać w wiadomościach! Lubię poznawać Wasze problemy i cieszę się jak dostaje jakieś pytanie. Sama powiedz czy chciałabyś mnie obserwować jeśli napisałabyś do mnie wiadomość lub komentarz a ja nic…cisza w eterze. Dlatego ważne, żeby odpowiadać na komentarze i wiadomości 🙂

Własnie przeczytałaś połowę z listy 20 najczęstszych błędów na Instagramie. Za tydzień kolejna dawka. Teraz ważne, abyś weszła na swoje konto, przejrzała listę raz jeszcze i zobaczyła czy może, któryś z tych błędów nie pojawił się na Twoim koncie. I pamiętaj! Jeśli masz jakieś pytania to pisz a ja na pewno odpiszę 😉

Follow my blog with Bloglovin

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media