20 najczęściej popełnianych błędów na Instagramie cz. 2

Wiele razy pisałam o tym, co warto robić, żeby nasze konto na Instagramie było spójne i docierało do nowych osób. Dzisiaj postanowiłam napisać czego warto nie robić, jeśli chcemy zwiększyć potencjał naszego profilu. Przeczytaj drugą część z 20 przykładów najczęściej popełnianych błędów. Pierwsze 10 błędów znajdziesz w artykule tutaj.

#11 Brak aktywności na innych kontach

Instagram stawia na relację z innymi użytkownikami. Możesz ją zbudować także “wychodząc” do innych, czyli komentując czy lajkując zdjęcia innych użytkowników.

#12 Zmiany nazwy i zdjęcia profilowego

Nasze oko nie tylko przyzwyczaja się do zdjęcia w naszym profilu, ale także do nazwy. Często dzieje się tak, że chcemy odnaleźć jakąś osobę po nazwie jej profilu i zaczynają się schody bo ktoś zmienił tą nazwę i już brak szans na odnalezienie tego konta. Albo z drugiej strony: przeglądasz swoją tablicę na Instagramie, widzisz zdjęcie od nieznanego użytkownika i klikasz Unfollow myśląc, że przez przypadek gdzieś kliknęłaś “Obserwuj”.

#13 Nie używanie hashtagów

Jeśli dodajesz zdjęcie bez hashtagów to małe szanse, że dotrzesz do nowych osób. Masz do wykorzystania aż 30 hashtagów do każdego posta i warto wykorzystać maksymalną ich liczbę.

#14 Używanie zbanowanych hashtagów

Zbanowane hashtagi mocno obcinają zasięgi. Nawet jeden mały, niewinny hashtag może spowodować, że pozostałe hashtagi użyte w danym poście będą miały zablokowane wyświetlanie.

#15 Za dużo sprzedaży

Nie na darmo mówi się “Co za dużo to nie zdrowo!”. Nikt nie chce ciągle słuchać o tym co sprzedajesz i nikt nie będzie Cię obserwował tylko dlatego, że ciągle mówisz o swoich produktach. Daj swoim obserwatorom jakąś wartość, opowiedz o swojej pasji, dlaczego zajmujesz się tym tematem. Im więcej dasz tym więcej zostanie Ci zwrócone 😉

#16 Brak konsekwencji i regularności

Jeśli czytałaś serie wywiadów “Jak odnieść sukces na Instagramie” (tutaj znajdziesz wszystkie) to na pewno wiesz, że każda z zapytanych osób pisała, że systematyczność jest najważniejsza. Jeśli przyzwyczaisz swoich odbiorców do codziennych postów i nagle znikniesz to duża szansa, że Twoi obserwatorzy też w końcu znikną. Nie mówię, że od razu, ale jednak jeśli się umawiasz z nimi na coś to słowa trzeba dotrzymać 😉

#17 Oczekiwanie natychmiastowych wyników

Warszawy nie zbudowano w jeden dzień. Konta na Instagramie także nie zbudujesz po jednym poście czy Insta Stories. To długa i systematyczna praca więc jeśli nie czujesz Instagrama to poważnie się zastanów jak chcesz ugryźć ten temat i czy w ogóle chcesz.

#18 Brak analizy statystyk i uczenia się na błędach

Próbuj, działaj, analizuj, ucz się na błędach i powtarzaj tak w kółko. Na naukę nigdy nie jest za późno, tylko trzeba tego chcieć. Wszystkie nasze działania w Social Mediach, także na Instagramie, mają sens jeśli jesteśmy w stanie sprawdzić i szczerze powiedzieć co poszło super, a co do kitu. Analiza naszych działań pozwoli nam być lepszymi następnym razem.

#19 Nie korzystanie ze wszystkich funkcji Instagrama

Oprócz klasycznych postów masz do dyspozycji Insta Stories, IgTv, posty karuzele, ankiety czy quizy na Stories. Wykorzystuj wszystkie te funkcje i zobacz, które przynoszą najlepsze efekty u Ciebie. Same posty to już za mało.

#20 Porównywanie się do innych

Szczególnie do tych, którzy już długo działają i mają duże konta z ogromna publicznością 😉 Tak, ja sama też tak robiłam i z własnego doświadczenia powiem, że to kompletnie nic nie wnosi, a może jedynie demotywować. Każdy z nas był kiedyś na początku swojej drogi i zaczynał od zera. Ważne aby skupić się na swoim działaniu, porównywać się do siebie z dnia poprzedniego i na tej podstawie się doskonalić 😉

Teraz ważne, abyś weszła na swoje konto, przejrzała listę raz jeszcze i zobaczyła czy może, któryś z tych błędów nie pojawił się na Twoim koncie. I pamiętaj! Jeśli masz jakieś pytania to pisz, a ja na pewno odpiszę 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media