# hashtag poradnik – co to są hashtagi?

Ostatnia ankieta na Insta stories pokazała, że temat hashtagów mocno Was interesuje. Dlatego postanowiłam stworzyć mini (a może z czasem i większy) cykl o hashtagach. Dzisiaj zajmiemy się podstawami, czyli czym są hashtagi, skąd się wzięły i jak działają.

Co to jest hashtag?

Hashtag to swego rodzaju słowo kluczowe opatrzone znaczkiem #. Możemy śmiało porównać hashtagi na Instagramie do słów kluczowych, które wpisujemy w wyszukiwarkę Googla. Z tą jednak różnicą, że na Instagramie wyszukiwarka widzi jedynie słowa poprzedzone # , a Google widzi całe opisy i zdania jakie wpiszemy.

Jaka jest geneza hashtagu?

Hashtagi swoją premierę miały na Twitterze. Wraz ze wzrastająca popularnością tej aplikacji rosła także sława hashtagów. W technologii informacyjnej były używane do określenia specjalnego znaczenia, a w języku programowania C do oznaczania słów kluczowych. Co ciekawe hashtagi pojawiły się w mediach społecznościowych z inicjatywy samych użytkowników – więcej na ten temat tutaj.

Jak działają hashtagi?

Hashtagi mają za zadanie usprawnić nam wyszukiwanie treści na Instagramie. Służą do pogrupowania zdjęć według danej kategorii tak żebyśmy mogli znaleźć interesujące nas treści. Wyszukiwarka na Instagramie bierze pod uwagę cztery typy informacji, czyli nazwę naszego profilu, pole “imię i nazwisko” (które widzimy wchodząc w edycję naszego profilu), lokalizację oraz hashtagi. Czyli możemy z tego wywnioskować, że nie ważne jak długi i czy w ogóle dodamy jakiś opis do zdjęcia bo wyszukiwarka Instagrama i tak go nie widzi. To co jest dla wyszukiwarki istotne przy naszym poście to hashtagi i lokalizacja.

Tak jak pisałam wyżej hashtagi mają usprawnić wyszukiwanie użytkownikom tego czym są akurat zainteresowani, a osobom, które tworzą te treści mają pomóc, żeby dać się znaleźć. Dlatego już teraz możesz pomyśleć jakie treści może szukać Twoja grupa docelowa (jeśli nie wiesz jaka jest Twoja grupa docelowa na Instagramie to polecam TEN artykuł z ćwiczeniami, żeby ją odnaleźć).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Paulina Kasprzyk

Social Media