Nazywam się Paulina Kasprzyk.

Zakochana w świecie wirtualnego marketingu, ciągle szukająca odpowiedzi na nurtujące pytania i sprawdzająca jaka strategia jest najlepsza. Codziennie poznaję tajniki algorytmów Instagrama i Facebooka, a także śledzę najnowsze trendy i funkcję dostępne dla ich użytkowników.

Prywatnie jestem mamą i żoną, zakochaną w podróżach i rozwoju osobistym.

Moja przygodę z marketingiem i klientami zaczęłam dość wcześnie, bo już w podstawówce. Z wielką uwagą przyglądałam się jak mój Dziadek prowadzi biznes, rozmawia z dostawcami, klientami i tylko czekałam, żeby nadszedł dzień kiedy znów zabierze mnie do hurtowni i będę mogła dalej przysłuchiwać się negocjacjom i obserwować jak pracują Panie w wielkiej firmie. Wtedy jeszcze nie wiedziałam, że te i wiele innych działań to marketing, ale naturalnym dla mnie było, że kiedy przyjedzie kontrahent to rozmowa ma prowadzić do korzyści dla nas i dla niego. Dzisiaj wiem, że to magiczna relacja “win-win”. Poznawanie klientów i ich zachowania mogłam przyswajać dzięki mojej mamie, która z przez lata tworzyła swój własny biznes. Tam miałam bezpośredni kontakt z klientem, któremu mogłam doradzać, obserwować jego reakcję, a także zastanawiać się co spowodowało, że dokonał zakupów bądź nie. Dzisiaj widzę, że dni spędzone w pracy z mamą pozwoliły mi poznać wiele ludzkich reakcji i zobaczyć jak jedna mała rzecz może skłonić klienta do zakupów. Mama nauczyła mnie, że zawsze trzeba szczerze doradzać i być autentycznym.

Kiedy nastał czas wakacji podczas liceum postanowiłam spróbować swoich sił w kontakcie z klientem, ale przez telefon. Podjęłam pracę jako teleankieterka. Myślałam, że będzie prościej niż w bezpośrednim kontakcie ale grubo się pomyliłam… Okazało się, że ludzie są dużo bardziej bezpośredni i mają w sobie więcej odwagi kiedy nie widzą swojego rozmówcy. Ta praca nauczyła mnie dyplomacji i asertywności, a także pozwoliła lepiej dobierać słowa w rozmowie z klientem. Nauka relacji z klientem przyszła niedługo po liceum ponieważ postanowiłam spróbować swoich sił w marketingu sieciowym. To właśnie tam nauczyłam się, że ludzie są najważniejsi, a zawarta z nimi relacja może przetrwać naprawdę długo.

Po wielu drogach, paru stworzonych blogach i pomocy w tworzeniu strony internetowej w końcu odkryłam, że to co najbardziej mnie pasjonuje to Social Media i marketing internetowy. To obszar gdzie potrafię zatracić się w poszukiwaniu odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania a wiele trików było i jest dla mnie jasnych i oczywistych. W moich przekonaniach upewnili mnie przyjaciele, którzy zwracają się do mnie z poradami co zrobić by lepiej działał ich profil, a ich radość po zastosowaniu moich rad jest największą nagrodą.

Tą stronę tworzę z pasją i z chęcią podzielenia się wiedzą. Mam nadzieję, że zainspiruję Cię swoimi artykułami i zachęcę do działania w Mediach społecznościowych!

Paulina Kasprzyk

Social Media